Γνωρίστε τις απόφοιτές μας: Από τα Γιάννενα στον Κόσμο – Διαδικτυακή συζήτηση – Παρασκευή, 21/5/2021, 6-8 μμ

Σε αυτή τη συζήτηση, θα συναντήσουμε πέντε γυναίκες αποφοίτους του Τμήματός μας που εργάζονται σε ακαδημαϊκά ιδρύματα και εταιρείες του εξωτερικού. Πρώτα θα μας παρουσιάσουν συνοπτικά τη συναρπαστική δουλειά τους που καλύπτει θέματα από την αποθήκευση νέφους, τη ροή βίντεο και τη διαχείριση συστημάτων έως την εξόρυξη κειμένων και γραφημάτων και τις διεπαφές υπολογιστών-ανθρώπινου εγκεφάλου.

Στη συνέχεια, θα μιλήσουν για τα σημαντικά βήματα στην καριέρα τους, τις επιλογές που έπρεπε να κάνουν, τις προκλήσεις που έπρεπε να αντιμετωπίσουν, τις αποτυχίες και τις επιτυχίες τους. Θα μας δώσουν συμβουλές και θα απαντήσουν σε ερωτήσεις.

H συζήτηση θα γίνει μέσω zoom και είναι ανοικτή στο κοινό. Πληροφορίες για zoom:

zoom link

Passcode: cse-w-2021