Πρόγραμμα Κατατακτηρίων Εξετάσεων 2021-2022

Οι κατατακτήριες εξετάσεις στο Τμήμα Μηχανικών Η/Υ & Πληροφορικής θα διεξαχθούν το διήμερο 06-07/12/2021 στις αίθουσες Ι1&Ι3 στο ισόγειο του κτιρίου του Τμήματος Μηχανικών Η/Υ & Πληροφορικής.  Το παρακάτω αρχείο περιέχει το πρόγραμμα των κατατακτηρίων εξετάσεων για το ακαδημαϊκό έτος 2021-2022. Οι εξετάσεις θα πραγματοποιηθούν, σύμφωνα με τα μέτρα πρόληψης και προστασίας κατά της διασποράς του Covid-19, όπως εκάστοτε ισχύουν.

Επισημαίνεται ότι:

• η είσοδος στην αίθουσα πραγματοποιείται κατόπιν επίδειξης είτε πιστοποιητικού εμβολιασμού (μετά τη συμπλήρωση 14 ημερών από τη δεύτερη δόση ή τη μοναδική δόση), είτε πιστοποιητικού νόσησης που εκδίδεται 30 ημέρες από τον πρώτο θετικό έλεγχο και η ισχύς του διαρκεί έως 180 ημέρες μετά από αυτόν, είτε βεβαίωσης αρνητικού εργαστηριακού ελέγχου με την μέθοδο PCR για κορωνοϊό COVID-19 έως 72 ώρες ή αρνητικής εξέτασης με τη χρήση ταχείας ανίχνευσης αντιγόνου κορωνοϊού COVID-19 (rapid test) έως 48 ώρες πριν την προβλεπόμενη ώρα έναρξης της εξέτασης του κάθε μαθήματος.
  • η χρήση προστατευτικής μάσκας είναι υποχρεωτική για όλους τους συμμετέχοντες τόσο κατά την είσοδο, όσο και καθ’ όλη τη διάρκεια παραμονής τους στο χώρο εξέτασης.