Οδηγίες Επιστροφής από τη Διακοπή λόγω της Αποκριάς

Ύστερα από τη σύσταση της Επιτροπής Υγείας του ΠΙ, κατά την επιστροφή των φοιτητών/φοιτητριών από τις Διακοπές των Αποκριών (δηλαδή την εβδομάδα από 9/3 έως 11/3), καλούνται όλοι ανεξαιρέτως  οι φοιτητές/φοιτήτριες να προσέλθουν στην πρώτη διάλεξη με βεβαίωση αρνητικού εργαστηριακού ελέγχου (rapid test), το οποίο θα πρέπει να διεξαχθεί έως σαράντα οκτώ (48) ώρες πριν την προβλεπόμενη ώρα έναρξης της εξέτασης του μαθήματος.

Προσοχή αφορά το σύνολο των φοιτητών, πλήρως εμβολιασμένους και μη εμβολιασμένους.
Φοιτητές/ φοιτήτριες που κατά την έναρξη του  μαθήματος δεν φέρουν μαζί τους την απαραίτητη βεβαίωση μαζί με έγγραφο ταυτοπροσωπίας δεν θα τους επιτραπεί να συμμετέχουν στην εκπαιδευτική διαδικασία.