Εγγραφή στο μεταπτυχιακό πρόγραμμα σπουδών και δήλωση μαθημάτων

Η ανακοίνωση αφορά του ΝΕΟΥΣ μεταπτυχιακούς φοιτητές στο μεταπτυχιακό πρόγραμμα σπουδών.

Η περίοδος εγγραφών αρχίζει από 22 Φεβρουαρίου 2021 και λήγει 5 Μαρτίου 2021. Λόγω των ιδιαίτερων συνθηκών που επικρατούν, η εγγραφή σας θα πραγματοποιηθεί ηλεκτρονικά.

Θα πρέπει να μας αποστείλετε συμπληρωμένα και υπογεγραμμένα τα εξής έγγραφα τα οποία επισυνάπτονται παρακάτω:
1. Αίτηση εγγραφής μεταπτυχιακού φοιτητή
2. Δήλωση επεξεργασίας προσωπικών δεδομένων
3. Έντυπο επικαιροποίησης προσωπικών στοιχείων
Επίσης, θα πρέπει να μας αποστείλετε και μία φωτοτυπία της αστυνομικής σας ταυτότητας.

Εάν δεν επιθυμείτε τελικά να αποδεχτείτε τη θέση σας στο μεταπτυχιακό πρόγραμμα, παρακαλούμε να μας το δηλώσετε με ηλεκτρονικό μήνυμα στο gramcse@uoi.gr.

Η προθεσμία των δηλώσεων μαθημάτων είναι από 22/2/2021 έως 5/3/2021 και θα γίνεται ηλεκτρονικά στο classwebΠροσοχή για τους νέους μεταπτυχιακούς φοιτητές, για να υποβάλετε τη δήλωση μαθημάτων θα πρέπει πρώτα να δημιουργήσετε ιδρυματικό κωδικό με τον αριθμό μητρώου που θα σας χορηγηθεί από τη Γραμματεία κατά την εγγραφή σας.

Τέλος,  εάν οφείλετε οποιοδήποτε έγγραφο όπως αντίγραφο πτυχίου ή βεβαίωση περάτωσης σπουδών να το προσκομίσετε άμεσα. Για οποιαδήποτε απορία – διευκρίνιση παρακαλώ μη διστάσετε να επικοινωνήσετε με τη Γραμματεία του Τμήματος (τηλ. 2651007213, κα Βαμβέτσου Ζωή)